Доступность и безопасность объектов строительства, благоустройства и дорожного сервиса - базовые принципы современного градостроительства - Общественный совет при ГАСК

На заседании Общественного совета при Госархстройинспекции принято решение по совершенствованию работы ведомства в направлении обеспечения доступа лиц с инвалидностью к объектам жилого и общественного назначения, благоустройства и дорожного сервиса.

(Далее - язык оригинала)

Ще одним важливим кроком до доступності громадського простору України стане набрання чинності ДБН В.2.2-17:201Х «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», який введе сучасний інструментарій для здійснення контролю за доступністю об’єктів.

Громадську раду поінформували про запуск відкритої системи управління у сфері держархбудконтролю – онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ. Цей сервіс переводить процедуру розгляду заяв про отримання документів дозвільного характеру в публічну площину. Завдяки чому замовники будівництва можуть через інтернет відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації, маючи на руках вхідний номер та кінцеву дату розгляду заяви.

ПРОЗОРА ДАБІ також містить інформацію про позапланові перевірки об’єктів будівництва, замовниками яких є юридичні особи. Інформацію ж про планові перевірки у відкритому доступі можна знайти на Інспекційному порталі – пілотному модулі Державної регуляторної служби України.

Наостанок учасникам засідання повідомили про перші результати «будівельної амністії». Порядком проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158, наразі вже скористалися 2088 громадян щодо введення в експлуатацію об’єктів приватного сектору та 167 щодо введення в експлуатацію будівель сільськогосподарського призначення.

У рамках практичної реалізації механізму «будівельної амністії» Держархбудінспекцією в усіх обласних центрах спільно з Українською асоціацією БТІ «Укртехінвентаризація» та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ проведено тематичні семінари для експертів (інженерів) з технічної інвентаризації. Під час них обговорювалися такі проблемні питання:

  • проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічного паспорта за її результатами,
  • проведення технічного обстеження та підготовка звіту про технічне обстеження,
  • взаємодія БТІ з органами містобудування та архітектури про відповідність місця розташування об’єктів самочинного будівництва вимогам державних будівельних норм.

Крім того, ДАБІ долучилася до розробки проекту наказу Мінрегіону, що вносить зміни до діючого порядку легалізації самобудов. Зокрема, планується скасувати погодження місця розташування об’єкта будівництва від місцевих органів містобудування та архітектури. А також передбачено запровадження можливості електронного подання документів для реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Источник

Image

Общественный совет при Минрегионе является постоянно действующим коллегиальным выборным общественным консультативно совещательным органом, образованным для обеспечения участия граждан в формировании и реализации государственной политики по вопросам, которые относятся к компетенции Минрегиона.

Фотогалерея

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…